top of page
  • Pastor

Dlatego, że twój ojciec był posłuszny Bogu!

Rodzaju 26:3-5 (NBG)

3-4 Przebywaj w tym kraju, a będę z tobą oraz cię pobłogosławię; bo tobie i twojemu potomstwu oddam te wszystkie kraje, i to ugruntuje przysięgę, którą zaprzysięgłem twojemu ojcu Abrahamowi. 4. Nadto rozmnożę twoje potomstwo jak gwiazdy nieba oraz oddam twojemu potomstwu wszystkie te kraje. Także w twoim potomstwie będą błogosławione wszystkie narody ziemi.

5. Dlatego, że Abraham był posłuszny Mojemu głosowi, przestrzegał Mojego postanowienia, Mych przykazań, Moich ustaw i Moich nauk.


Piękna i długa obietnica przekazana przez samego Boga dla Izaaka – jednego z patriarchów. Ale obietnica obwarowana pewnymi warunkami. Bóg powiedział do Izaaka: - Będziesz błogosławiony, będę z tobą i będę cię prowadził ze względu na twojego ojca, Abrahama.

Czym zatem Abraham zaskarbił sobie łaskę u Boga?

  1. Abraham słyszał Boży głos. W szumie i hałasie spraw codziennych miał czas dla Boga, czekał aż Jego Słowo i był otwarty, by je przyjmować.

  2. Kiedy już dotarło do niego Słowo od Boga – zaufał i wierzył. Nie podważał, nie dyskutował: Rdz 15:6 I uwierzył Bogu i poczytano mu to za sprawiedliwość.

  3. Był posłuszny wszystkim nakazom i słowu wypowiedzianemu przez Boga. „Został nawet nazwany przyjacielem Boga!” (Jak 2:23).

Myślę, że to wspaniała lekcja dla wszystkich ojców. Czy myślisz o tym, że to twoje życie i twoje postępowanie przygotowuje przyszłość twojego dziecka? Czy wiesz o tym, że najważniejsze jest błogosławieństwo samego Boga dla twojego potomstwa? Z czym wyruszą twoje dzieci w swoje dorosłe życie? Jakie dziedzictwo zostawisz po sobie kolejnym pokoleniom? Pomyśl o Abrahamie i módl się do Boga o swoje dzieci. Porozmawiaj z Bogiem o swoich dzieciach i posłuchaj Jego głosu, czytaj Biblię - Jego Słowo!

38 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Boże Narodzenie 2020

Iz 7:14 Dlatego Pan sam da wam znak: Oto Panna pocznie i porodzi Syna, i nazwie Go imieniem Emmanuel. (co znaczy: Bóg z nami. Mat 1:23) Kilka dni temu byłem w piekarni i pierwsze słowa pani zza lady

Wielki Piątek 2020

J 1,29 Nazajutrz zobaczył Jezusa, nadchodzącego ku niemu i rzekł: „Oto Baranek Boży który gładzi grzech świata". Tekst ten można również przetłumaczyć jako: „oto Baranek Boży, który dźwiga grzech świ

Życzenia

Wszystkim siostrom i braciom, a także przyjaciołom i sympatykom Betanii, życzę Bożego pokoju, radosnego świętowania zmartwychwstania Jezusa, który umarł

Comentarios


bottom of page